Іонізація парів селену повільними електронами
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2013.34.149-153Ключові слова:
Повільні електрони, Кластери, Іонізація, Гіпоциклоїдальний електронний спектрометр, Енергія появи іонівАнотація
В даній роботі досліджено процеси утворення позитивних іонів селену у газовій фазі повільними моноенергетичними електронами. Виміряно енергетичну залежність повного перерізу іонізації селену в діапазоні енергій від порогу до 16 еВ. На енергетичній залежності повного перерізу іонізації селену у припороговій області ідентифіковано потенціали іонізації молекул Se8, Se6, Se2, Se4, Se3 та атома Se. Встановлено, що іони фрагментів Se+, Se2+, Se3+ дають внески в повний переріз іонізації селену у газовій фазі та визначено їх енергій появиПосилання
Berkowitz J. and Chupka W.A. Comment on the Composition of Sele-nium Vapor // J. Chem. Phys. – 1968. – V.48. – P. 5743-5744.
Berkowitz J. and Chupka W.A. Equilibrium Composition of Selenium Vapor; the Thermodynamics of the Vaporization of HgSe, CdSe, and
SrSe // J. Chem. Phys. – 1966. – V.45. – P. 4289-4302.
Контрош Е.Э., Чернышова И.В., Шпеник О.Б. Припороговая иониза-ция магния электронным ударом // Опт. спектр. – 2006. – Т.101. – С. 570-578.
Rosinger W., Grade M., Hirschwald W. Detection of ion states of S2 to S8 by electron impact // Int. Journal of Mass Spectroscopy and Ion Physics. – 1983. – V.47. – P. 239-242.
Kooser K., Ha D.T., Itälä E., Laks-man J. Size selective spectroscopy of Se microclusters // J. Chem. Phys. – 2012. – V.137. – P. 044304.1-9.
Tribollet B., Benamar A., Rayane D., Melinon P. and Broyer M. Expe-rimental studies on selenium cluster structures // Z. Phys.D – 1993 – D.26. – P. 352-354.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).