Квантова механіка частки зі спіном 1 у потенціалі магнітного монополя, нерелятивістське наближення
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2013.34.154-160Ключові слова:
Магнітний монополь, Рівняння Даффін-Кеммерих, Нерелятивістське наближенняАнотація
Квантово-механічна частка зі спіном 1 досліджується в поле магнітного заряду в нерелятивістському наближенні. Після розділення змінних завдання зводиться до системи зачіпляються диференціальних рівнянь другого порядку для трьох радіальних функцій. За допомогою спеціального лінійного перетворення система радіальних рівнянь розділяється і завдання зводиться до дослідження трьох рівнянь однакової структури, кожне з яких містить в якості параметра свій корінь кубічного рівняння, що виникає при вирішенні завдання приведення до діагонального вигляду змішаної матриці в системі рівнянь. Аналіз допускає узагальнення на випадки присутності сферично-симетричних потенційних полів, зокрема, кулонівського і осцілляторногоПосилання
Стражев В.И., Томильчик Л.М. Электродинамика с магнитным зарядом / Минск: Наука и техника, 1975. - С. 78.
Редьков В.М. Тетрадный формализм, сферическая симметрия и базис Шредингера / Минск: Белорусская наука, 2010. - С. 111.
Варшалович Д.А., Москалев А.Н., Херсонский В.К. Квантовая теория углового момента / Ленинград: Наука, 975. – C. 223.
Богуш А.А., Кисель В.В., Токаревская Н.Г., Редьков В.М. // Весцi НАНБ. Сер. фiз.-мат. навук 2, 61,
- С. 35-41.
Овсиюк Е.М., Кисель В.В., Крылов Г.Г., Редьков В.М. Квантовая ме-ханика в однородном магнитом поле: новые задачи / Мозырь: Мозырский государственный педагогический университет, 2011. – С. 38.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).