ЧОТИРИ-ПОТЕНЦІАЛ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНЕ ПОЛЕ ЗАРЯДУ, ЩО ДОВІЛЬНО РУХАЄТЬСЯ У ЦИЛІНДРИЧНІЙ КАМЕРІ ДРЕЙФУ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.33-38Анотація
Використовуючи техніку чотири-потенціалу в кулонівській калібровці методом функцій Гріна знайдено розв'язки для електромагнітного поля, яке збуджується довільною густиною заряду та струму у нескінченній циліндричній камері дрейфу з ідеально провідними стінками. Довільність густини струму та заряду обмежується лише рівнянням неперервності та припущенням їхньої відсутності безпосередньо на поверхні стінок камери дрейфу. Грунтуючись на граничних умовах для компонент електромагнітних полів на ідеально провідній поверхні, отримано граничні умови для компонент чотирипотенціалу у циліндричній системі координат. Знайдено функції Гріна рівняння д’Аламбера із граничними умовами Діріхле та Ноймана. Відзначено, що отримані розв'язки задовольняють умови калібрування, якщо збуджуючі густина заряду та струму задовольняють рівняння неперервності.Посилання
А.А.Кураев, Сверхвысокочастотные приборы с периодическими электронными потоками (Наука и техника, Минск, 1971).
Г.М.Горбик, К.В.Ильенко, Радиофизика и электроника 9, 556 (2004).
J.Larsson, Am. J. Phys. 75, 230 (2007).
Г.М.Горбик, К.В.Ильенко, Радиофизика и электроника 12, (2007) [у друці].
Л.Левин, Теория волноводов: методы решения волноводных задач (Радио и связь, Москва, 1981).
G.M.Gorbik, K.V.Ilyenko, Proc.11th Int. Conf. on Mathematical Methods in Electromagnetic Theory (Kharkiv 2006), p. 437.
##submission.downloads##
Опубліковано
2007-08-05
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).