ПРО ШВИДКОСТІ ЧАСТОТНОГО ДРЕЙФУ СОНЯЧНИХ СПЛЕСКІВ ІІІ ТИПУ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.47-50Анотація
За більш ніж 60 років вивчення сонячних сплесків ІІІ типу було нагромаджено великий обсяг даних спостережень, а також побудовано теорію генерації цього типу випромінювання пучками швидких електронів. Відповідно до цієї моделі, частотний дрейф обумовлений градієнтом густини в сонячній короні і пропорційний швидкості руху електронного пучка. Однак в останні десятиліття було виявлено сплески, схожі на сплески ІІІ типу в широкому діапазоні частот, що мають у кілька разів більшу швидкість дрейфу. Застосування існуючої теорій звичайних сплесків ІІІ типу до швидких сплесків наштовхується на ряд труднощів. У даній роботі зроблено спробу пояснити появу швидких сплесків. Відповідно до цієї моделі, кількість швидких сплесків ІІІ типу повинна бути максимальною при положенні активної області поблизу центрального меридіана, а також повинні існувати сплески з позитивними та негативними швидкостями дрейфу, що погоджується зі спостереженнями.Посилання
D.J.McLean, N. R.Labrum, Solar Radiophysics (Cambridge, 1985).
C.W.Young, C.L.Spencer, G.E.Moreton, J.A.Roberts, Astrophys. J., 133, 243 (1961).
M.R.Kundu, J.A.Roberts, C.L.Spencer, J.W.Kuiper, Astrophys.J., 133, 255-259 (1961).
Elgaroy, Astronomy & Astrophysics, 82, 308 (1980).
V.V.Zaitsev, B.N.Levin, Astronomy & Astrophysics, 134, 268 (1984).
V.N.Melnik, A.A.Konovalenko, B.P.Rutkevych, H.O.Rucker, V.V.Dorovskyy, E.P.Abranin, A.Lecacheux, A.I.Brazhenko, A.A.Stanislavskyy, IAU XXVIth General Assembly, JD12-52, (Prague, 2006).
V.N.Melnik, H.O.Rucker, A.A.Konovalenko, B.P.Rutkevych, V.V.Dorovskii, E.P.Abranin, A.A.Lecacheux, Geophysical Research Abstracts of the General Assembly of EGU (2006).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).