ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА УСТАНОВКА ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕРМОСТИМУЛЬОВАНИХ СТРУМІВ У НАПІВПРОВІДНИКАХ І ДІЕЛЕКТРИКАХ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.71-74Анотація
Розроблено та виготовлено автоматизовану установку для дослідження термо- стимульованих струмів (ТСС) в напівпровідникових і діелектричних матеріалах. На відміну від уже існуючих установок для дослідження ТСС, дана установка дає можливість виміряти ТСС у вакуумі в широкому діапазоні швидкостей лінійного нагрівання (0.01 - 10 °С/с) та температур (20 - 400 °С). Сигнал, який реєструється установкою, знаходиться в межах 10-12 - 10-7 А. Для забезпечення лінійного нагріву створено електронну систему керування. Для збору, обробки і передачі оцифрованих даних у персональний комп’ютер, використано мікроконтролер. Проведено контрольні виміри термостимульованих струмів провідності (ТССП) на монокристалі кварцу.
Посилання
Б.М.Гунда, Доповіді Національної академії наук України 11,88 (1999).
Б.М.Гунда, П.П.Пуга, А.М.Соломон, М.І.Головей, УФЖ 45,337 (2000).
B.M.Hunda, T.V.Hunda, P.P.Puga, A.M.Solomon, V.M.Holovey, G.D.Puga, J. Optoelectron. Adv. Mater. 1, 49 (1999).
Ю.А.Гороховатский, Г.А.Бордовский Термоактивационная токовая спектроскопия высокоомных полупроводников и диэлектриков. (Наука, Москва 1991).
И.А Тале, Изв. АН СССР. Сер. Физ. 45, 245 (1981).
V.I.Lyamayev, Meas.Sci.Technol.17, 75 (2006).
B.B. Сердюк, Ю.Н. Ваксман, Люминесценция полупроводников (Вища школа, Київ-Одеса, 1988).
Б.М. Гунда, Науковий. вісник Ужгородського університету, Сер. Фіз. 5, 198 (1999).
В.І.Лямаєв, Науковий вісник Ужгородського. університету, Сер. Фіз. 10, 156 (2001).
Ю.Б. Беркович, Ю.А. Гороховацкий, Изв. АН ЛатвССР. Сер. физ. и техн. наук. 2.45.(1971).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).