Ядерна гамма-спектрометрія в дослідженнях системи «вода+глина»
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.29.119-123Ключові слова:
Ядерна гамма-спектрометрія, Система «вода глина», Ряди Th232 та U238, К40Анотація
Розглянута гамма-спектрометрія важливої геохімічної системи «вода + глина», в якій у водне середовище можуть потрапити радіоактивні нукліди, зокрема гамма-активні нукліди (ГАН) – члени рядів Th232 та U238; К40. Досліджені зразки технічної глини кип’ятились в дистильованій воді протягом часу τ: 1, 3 та 5 годин. Встановлено, що зі зростанням температурної дози Д = 100оС·τ, значення Ап (питома активність) змінюються, що свідчить про втрати ГАН зразками глини. Здійснений нами експеримент можна розглядати як певне вирішення конкретної прямої задачі нерівноважної прикладної ядерної гамма- спектрометрії – реєстрацію причин можливого порушення радіоактивної рівноваги в рядах Th232 та U238 в системі «вода + глина».Посилання
Стець М.В., Маслюк В.Т., Небола І.І. Гамма-спектрометрія зразківдовкілля карпатського регіону
(донні відкладення річки Латориця, 200-2001 рр.) // Науковий вісник УжНУ. Серія Фізика. – 2003. – Вип.
– С. 38 – 44.
Гусев Н.С., Дмитриев П.П. Радиоактивные цепочки. – М.: Атомиздат, 1978. – 88 с
##submission.downloads##
Опубліковано
2011-06-30
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).