ДОСЛІДЖЕННЯ КАТОДОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЇ МОНОКРИСТАЛІВ Li<sub>2</sub>B<sub>4</sub>О<sub>7</sub>:Cu
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.92-96Анотація
Проведено модернізацію експериментальної установки для дослідження като- долюмінесценції (КЛ) твердих тіл, яка забезпечує: охолодження та нагрів зразка, контроль температури під час проведення вимірів. Проведено виміри спектрів КЛ монокристалів Li2B4О7:Cu в області довжин хвиль 200+600 нм та діапазоні енергій бомбардуючих електронів 5у25 кеВ. Встановлено, що зі збільшенням прискорюючої напруги на електронній гарматі від 15 до 25 кВ спостерігається зменшення інтенсивності КЛ, яке обумовлене температурним гасінням люмінесценції та утворенням у кристалах ефективних центрів забарвлення в процесі їх опромінення. Досліджено залежність температури зразка від енергії бомбардуючих електронів.
Посилання
S.W.S.McKeever, M.Moscovitch, P.D.Townsend, Thermoluminescence dosimetry materials: properties and uses (Nuclear Technology Publishing, Ashford, 1995).
C.Furetta, P.S.Weng, Operational thermoluminescence dosimetry (World Scientific, London, 1998).
А.А.Алексеев, В.В.Андреев, В.П.Бадовский и др., Вопросы дозиметрии и радиационная безопасность на АЭС (Укратомиздат, Славутич, 1998).
B.M.Hunda, V.M.Holovey, M.I.Holovey, P.P.Puga, A.M.Solomon, Proc. 12th Int. Conf. on Solid State Dosimetry (Ashford, 1998).
Т.И.Гимадова, И.Б.Кеирим-Маркус, Г.П.Лукьянова, Современное состояние термолюминесцентной дозиметрии, люминесцентные приемники и преобразователи ионизирующего излучения (Наука, Новосибирск, 1985).
Y.S.Horovitz, Phys. Med. Biol. 26, 765 (1981).
В.М.Красилинець, Б.М.Гунда, М.М.Ердевді, А.М.Соломон, І.І.Чичура, Науковий вісник Ужгородського університету. Сер. Фіз. 14, 138 (2003).
И.А.Парфианович, В.Н.Саломатов, Люминесценция кристаллов (Наука, Москва, 1988).
M.Martini, F.Meinardi, L.Kovacs, K.Polgar, Radiation Protection Dosimetry 65, 343 (1996).
Б.М.Гунда. Люмінесцентні властивості моно- та полікристалів нелегованого і легованого міддю тетраборату літію. Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук (Ужгород, 2000).
Б.М.Гунда, В.М.Красилинець, В.М.Головей, П.П.Пуга, Науковий вісник Ужгородського університету. Сер. Фіз. 17, 111 (2005).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).