МОДЕЛЮВАННЯ МЕТОДАМИ МОНТЕ-КАРЛО ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ У СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ МІКРОКРИСТАЛАХ РІЗНОЇ ФОРМИ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.140-144Анотація
Розроблено дипольну модель для розрахунків методом Монте-Карло фазової поведінки голкоподібних сегнетоелектричних мікрокристалів Sn2P2S6. В результаті розрахункових експериментів знайдено, що фазове поводження таких мікрокристалів наближається до фазового поводження макроскопічного кристала при достатньо великій видовженості вздовж дипольної осі. Існує нижня межа видовженості, нижче якої основним станом конфігурації диполів стає модульована фаза. Розроблений алгоритм розрахунків використано також для обчислення фактору Лоренца для моделей з наближеним врахуванням диполь-дипольної взаємодії.
Посилання
I. M. Voynarovych, A. V. Gomonnai, A. M. Solomon, Yu. M. Azhniuk, A. A. Kikineshi, V. P. Pinzenik, M. Kis-Varga, L . Daroczy, V. V. Lopushansky, J. Opto- electron. Adv. Mater. 5, 713 (2003).
E. Mishina, K. Vorotilov, V. Vasil'ev, A. Sigov, N. Ohta, S. Nakabayashi, JETF, 95, 502 (2002).
F. D. Morrison, Y. Luo, I. Szafraniak, V. Nagarajan, R. B. Wehrspohn, M. Steinhart, J. H. Wendroff, N. D. Zakharov, E. D. Mishina, K. A. Vorotilov, A. S. Sigov, S. Nakabayashi, M. Alexe, R. Ramesh, J. F. Scot, RAMS e-journal, 4, 2 (2003).
G. R. Fox, F. Chu, T. Davenport, J. Vac. Sci. Tech. B 19, 1967 (2001).
Ю. М.Высочанский, В. Ю. Сливка, Сегнетоэлектрики семейства Sn2P2S6. Свойства в окрестности точки Лифшица. (Львов, 1994).
A.Drobnich, Yu.Vysochanskii, Condensed Matter Physics 1, 331 (1998).
A.Drobnich, Yu.Vysochanskii, Ferroelectrics 226, 37 (1999).
A.Drobnich, Yu.Vysochanskii, Ferroelectrics 233, 145 (1999).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).