ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГІЇ ЗВ’ЯЗКУ ОСНОВНОГО СТАНУ ОДНОВИМІРНОГО АТОМУ ГЕЛІЮ У ГІПЕРСФЕРИЧНОМУ ПІДХОДІ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.177-180Анотація
Отримано енергію зв’язку основного стану одновимірного атому гелію у гіперсферичному адіабатичному підході. При визначенні адіабатичних потенціалів, логарифмічні розбіжності у матричних елементах оператора потенціальної енергії усунуто за допомогою теорії лишків, що привело до комплексних їх значень. Для малих значень радіальної змінної виявлено додаткову область притягання, ширина якої залежить від розмірності базису, на якому визначаються адіабатичні потенціали. Одержані результати порівнюються із розрахунками, проведеними у інших підходах.
Посилання
І.R Lapidus, Am. J. Phys. 43, 790 (1975).
D.R. Amado, H.T. Coelho, Am. J. Phys. 46, 1057 (1978).
Д.А. Варшалович, A.H Москалёв, B.K. Херсонский, Квантовая теория углового момента (Наука, Москва, 1975).
Б.А. Фукс, Б.В. Шабат, Функции комплексного переменного и некоторые их приложения (ФМЛ, Москва, 1959).
М. Гольдбергер, К. Ватсон, Теория столкновений (Мир, Москва, 1967).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).