ГРАВI3АЛЕЖНА ПОЛЯРИЗАЦІЯ СПОР МОХУ FUNARIA HYGROMETRICA HEDW.
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.186-190Анотація
Досліджено гравізалежну поляризацію спор моху Funaria hygrometrica Hedw., що проростають на поверхні твердого поживного середовища. За допомогою нахиляння чашок зі спорами, а також кліностатування з’ясовано залежність гравістимульованості спор від величини гравістимулу. Отримані дані узгоджуються з гіпотезою про те, що теплові флуктуації суттєво впливають на поляризацію спор.
Посилання
О.Т.Демкив, К.М.Сытник, Морфогенез архегониат (Наук. думка, Киев, 1985).
С.С.Медведев, Физиологические основы полярности растений (Кольна, Санкт-Петербург, 1996).
А.И. Меркис, Сила тяжести в процессах роста растений (Наука, Москва, 1990).
О.І.Пундяк, Тематичний збірник "Наукові основи збереження біотичної різноманітності", 3, 156 (2004).
О.І.Пундяк, Вісник Ужгородського Університету. Серія фізика, 10, 225 (2001).
О.І.Пундяк, О.Т.Демків, Я.Д.Хоркавців, Б.Б.Багрій, Космічна наука і технологія, 8, 96 (2001).
Э.Синнот, Морфогенез растений (Изд. ин. лит., Москва, 1963).
F.W. Bentrnp, Planta, 94, 319 (1970).
M.Palmieri, J.Z.Kiss, Journal of Experimental Botany, 56, 2539 (2005).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).