ДО ПИТАННЯ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ДИФРАКЦІЇ НА ПОВЕРХНЯХ МОНОКРИСТАЛІВ ПАРАТЕЛУРИТУ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.220-224Анотація
Проведено рентгенодифрактометричні дослідження поверхонь монокристалів парателуриту при різних величинах порушеного приповерхневого шару, спричинених технологічними етапами механічної обробки. Отримано залежності дифракційного відбивання при скануванні Θ/2Θ методом і методом гойдання. Виявлено, що запропонованими методами можна проводити оцінку якості приповерхневого шару.
Посилання
Зверев В.А., Карасева И.А., Карпов В.Г. Оптика и спектроскопия 85, 5, 874 (1998).
Л.В.Поренко, Ю.Д.Філатов, Технологія обробки оптичних поверхонь (Київський національний університет ім.Т.Шевченка, К., 2004).
Г.И.Белых, Е.И.Райхельс, Рентгено-дифрактометрическая методика определения параметров дефектной структуры, возникающей при механической обработке монокристалла (Машиностроение, Ленинград, 1978).
Л.И.Даценко, В.П.Кладько, В.Ф.Мачулин, В.Б.Молодкин, Динамическое рассеяние рентгеновских лучей реальними кристаллами в области аномальной дисперсии. (Академпериодика, К. 2002).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).