МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ОКИСЛЕННЯ СО НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ СТЕХІОМЕТРИЧНИХ КОЕФІЦІЄНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2007.21.272-281Анотація
У кінетиці складних гетерогенних систем залишається актуальною проблема побудови математичної моделі для опису хімічних реакцій коливального типу, пов’язаних з утворенням хімічно-нестійких структур у вигляді єдиної загальної системи кінетичних рівнянь, яка б достатньо точно описувала часові особливості перебігу процесу. Типовий приклад такої реакції — окислення СО на сферичній поверхні Pt (110). Нами було проведено стехіометричний аналіз системи з метою спрощення розгляду перебігу процесу як послідовності окремих елементарних ланок, кожна з яких була б відносно простою хімічною реакцією оборотного типу. Співставлення чисельних результатів дослідження моделі та експериментальних даних свідчить про правомірність застосування даної моделі до процесів, що мають місце в кінетичній області проведення експерименту.
Посилання
B.Hnativ, M.Tokarchuk, I.Penyak, In: Abstr. European Material Conference E-MRS Fall Meeting (Warsaw, 2004), p. 278.
I.Penyak, In: Abstr. 7th Int. Workshop for Young Mathematicians: Applied Mathematic (Krakow, 2004); p.l3.
B.Hnativ, M.Tokarchuk, I.Penyak, In: Abstr. Statisticals physics 2005: modern problems and new applications (Lviv, 2005), p. 135.
M.Tokarchuk, B.Hnativ, I.Penyak, In: Abstr. 24th European Conference on Surface Science (Paris, 2006), p. 315.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2007 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).