ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ВИСОКОСИМЕТРИЧНИХ МОЛЕКУЛ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТОДА ІНВАРІАНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2013.33.15-24Ключові слова:
Вібронна взаємодія, Адіабатичний потенціал, Інваріанти, Теорія групАнотація
Для знаходження оператора вібронної потенціальної енергії, записаного в матричному вигляді запропоновано метод інваріантів, який ґрунтується на теорії груп в рамках методу інваріантів Г.Є. Пікуса. Представлено теоретико–груповий опис нормальних коливань молекул CH4(Td) і NH3(C3v). Для E - E зв’язку вібронної взаємодії знайдено методом інваріантів Г.Є. Пікуса матриця потенціальної вібронної енергії та адіабатичні потенціали.
Посилання
Ян Г.А., Теллер Э. Устойчивость многоатомных молекул с вырожда-емыми электронными состояниями. Орбитальное вырождение. – В кн. Симметрия в твердом теле. Р. Нокс, А. Голд. – М.: Наука. – 1970. – С. 209-226.
Рашба Э.И. Симметрия энергетичес-ких зон электрона без учета спина. – ФТТ, 1959, 1. – №2. – C. 407-415.
Бир Г.Л., Пикус Г.Е. Симметрия и деформационные эффекты в полу-проводниках. – М.: Наука, 1972. – 585 с.
Берсукер И.Б., Толингер В.З. Виброн-ные взаимодействия в молекулах и кристаллах. – М.: Наука, 1983. – 336 с.
Maradudin A.A., Vosko S.H. Symmetry properties on the normal vibration of a crystal. - Rev. of Modern Physics, 1968, 40, №1. – P. 1-37.
Ковалев О.В. Неприводимые и инду-цированные представления о копред-ставления федоровских групп. – М.: Наука, 1986. – 367 с.
Любарский Г.Я. Теория групп и ее применение в физике. – М.: Госиздат, 1957. – 354 с.
Ландау Л.Д., Лифшиц Е.М. Квантовая механика. – М.: Госиздат, 1963. – 702 с.
Нокс Р., Голд А. Симметрия в твердом теле. – М.: Наука. – 1970. – 424 с.
Товстюк К.Д. Полупроводниковое материаловедение. – К.: Наукова думка, 1984. – 264 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).