УМОВИ ЗАСТОСОВНОСТІ МЕТОДУ ФУНКЦІЙ РАДІАЛЬНОГО РОЗПОДІЛУ АТОМІВ ДЛЯ НЕВПОРЯДКОВАНИХ НАНОРОЗМІРНИХ ОБ’ЄКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2013.33.40-44Ключові слова:
Електронографія, Аморфні речовини, Функція радіального розподілу атомівАнотація
Проаналізовано вплив поверхневих атомів нанозразків на точність визначення параметрів їх ближнього порядку методом функцій радіального розподілу атомів. Показано, що експериментально достовірні дані цим методом можна отримати лише для об’єктів, розміри яких перевищують певне граничне значення, величина якого залежить від форми нанозразків. Теоретично розраховані граничні розміри нанооб’єктів у вигляді тонких плівок (гранична товщина 20 нм) та сферичних зерен (граничний діаметр 60 нм)Посилання
Стецив Я.И., Юречко Р.Я. Дифракционные исследования структуры рас-плавов. І. Определение и нормирование структурных факторов // Исследование металлических расплавов: Научные сообщения IV Всесоюзной конференции по строению и свойствам металлических и шлаковых расплавов. – Свердловск, 1980. – C. 16-19.
Дутчак Я.И. Рентгенография жидких металлов / Дутчак Я.И. – Львов: Вища школа, 1977. – 162 с.
Cockayne D.J.H. Electron diffraction analysis of polycrystalline and amorphous thin films / Cockayne D.J.H., McKenzie D.R. // Acta Crystallographica. – 1988. – V. 44, № 6. – P. 870–878.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).