Ефективність процесу збудження ексиплексу HgBr<sup>*</sup> в газорозрядній плазмі на суміші диброміду ртуті та гелію
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.115-119Ключові слова:
Газорозрядна плазма, Дибромід ртуті, Ефективність збудження ексиплексівАнотація
Представлені результати чисельного дослідження ефективності процесу збудження ексиплексу HgBr* в газорозрядній плазмі на суміші диброміду ртуті та гелію. Для дослідження застосовувався чисельний метод із використанням програми «Bolsigplus». Визначення ефективності проведено для суміші HgBr-Не (0.5-99.5%) при загальному тиску 155.8 кПа, в якій експериментально досягнута максимальна потужність випромінювання HgBr*. Чисельне дослідження проведено при значеннях приведеної напруженості поля Е/N = 1-100 Тд. Константа швидкості дисоціативного збудження HgBr* (В2S+1/2), яка є кількісною мірою ефективності процесу збудження ексиплексу HgBr*, зростає від значень 10-15 до 10-14 м3/с, причому швидкість її зростання більша при Е/N = 1-40 Тд. Для умов експерименту, де потужність випромінювання HgBr* була максимальною (Е/N = 36.2 Тд), вона складала величину 1.8x10-14 м3/с.
Посилання
А.Н. Малинин, А.В Поляк. Н.Н. Гуйван. Н.Г. Зубрилин. Л.Л. Шимон // Квантовая электроника 2002. 32, С.155.
Газовые лазеры. / Под ред. Мак-Даниеля И. и Нигана У. - М.: Мир. 1986. -550 с.
A.N. Malinin. The Main Characteristics of the Plasma of Pulse Glow Discharge in Mixtures of Mercury Dihalide and Rare Gases // Laser Physics.-1998,- V.8. N2 - P.395-406
G. J. M Hagelaar and L.C. Pitchford Solving the Boltzmann equation to obtain electron transport coefficients and rate coefficients for fluid models// Plasma Sources Sci Technol v4 (2005)772-733.
Nighan W.L. Kinetic processes in the electronically excited mercuric-bromide dissociation laser // Appl.Phys.Lett.-1980. - V.36, №3,- P .173-175.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).