Прикладна ядерна гамма-спектрометрія в деяких задачах ідентифікації керамічних виробів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.120-125Ключові слова:
Питома активність, Кераміка, Статистична обробкаАнотація
На основі значень питомих активностей (Ап) 40К, 228Ас (ряд 232Тh), 214РЬ (ряд.238U) зразків довкілля (грунтів, глини та керамічних виробів з них) здійснена оцінка можливості їх використання в різних методах статистичної обробки: аналізів розподілів частостей, варіаційних рядів, діаграм “Aпi-Aпj-k, Ап/Ап-Ап/Ап, матриць дистанцій, для вирішення задач ідентифікації. Взаємоузгодженість результатів цих методів підтверджує правильність факторизації множин значень Ап для різних типів зразків.
Посилання
А.А. Большаков, P.H. Каримов, Методы обработки многомерных данных и временных рядов (Горячая линия-Телеком, Москва, 2007).
Ю.Г. Пузаченко, Математические методы в экологических и географических исследованиях (Академия, Москва, 2004).
А.Н. Васильев, Научные вычисления в Microsoft Excel (Диалектика, Москва, 2004).
М.В. Стец, В.Т. Маслюк, В.М. Бузаш, О.М. Матевка. Тез. докладов 7 конференции по физике высоких энергий, ядерной физике и ускорителям (Харьков, 2009), с.32.
Н.В.Хованов. Математические основы теории шкал измерения качества (Изд-во ЛГУ, Ленинград, 1982).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).