Відносний рух солітонів у світлоносному ефірі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2000.7.174-194Ключові слова:
Фотон, Солітон, Ефект ДоплераАнотація
Виявлено помилки в математичній частині спеціальної теорії відносності. Отримано перетворення координат простору і часу в припущенні, що всі елементарні частки, з яких складаються матеріальні тіла, являють собою солітонні утворення світлоносного ефіру. Отримано зворотні перетворення, а також вираз для додавання швидкостей, що відрізняються від відповідних формул безефірної відносності. Показано, що відповідно до пропонованої точки зору інтерференційна картина в експериментах з інтерферометром Майкельсона не повинна залежати від орієнтації приладу. Отримано формулу для ефекту Допплера на основі припущення, що фотони являють собою солітонні утворення світлоносного ефіру.
Посилання
Гарднер М. Теория относительности для миллионов. - Москва:. Атомиздат, 1966. - 192 с.
Эйенштейн А. Собрание научных трудов в четырех томах, т.1. - Москва: Наука, 1965. - 700 с.
Борн М. Эйнштейновская теория относительности. - Москва: Мир, 1972 - 368 с.
Чаварга Н.Н. Проблема рационального и иррационального в физике,- Ужгород: Патент, 1999 - 236 с.
Лорентц Г.А. Старые и новые проблемы физики. - Москва: Наука, 1970. -370 с.
Филиппов А.Т. Многоликий солитон - Москва: Наука, 1990. - 288 с.
Ландсберг Г.С. Оптика. - Москва. Наука, 1976 -928 с.
Шпольский Э.В Атомная физика т.1. - Москва:Наука,1974. - 576 с.
Тейлор Э Ф., Уилер Дж.А. Физика пространегва-времени. - Москва. Мир,1971. -320 с.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2000 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).