Дослідження домшікового та мікроелементного складу сталей нейтронно-активаційним методом
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.136-140Ключові слова:
Легуючі домішки, Сталь, Нейтронно-активаційний аналізАнотація
Представлено дані нейтронно-активаційного аналізу вмісту основних легуючих домішок, зокрема Мn, Сu, V, Аl, Мо, W, у складі сталі марки Ст.З, еталонних сталей марок 55Х7ВСМФ та Р6М5К5, а також двох еталонних сумішей з відомою концентрацією даних хімічних елементів. За результатами аналітичних експериментів оцінена межа виявлення вказаних хімічних елементів, що входять до складу даних сталей.
Посилання
Z.B.Alfassi, Chemical Analysis by Nuclear Methods (John Wiley and Sons, Inc., 1994).
BO “ИЗОТОП”. Полупроводниковые детекторы ионизирующих излучений. (М.,1974).
В.И.Калашникова, М.С.Козодаев. Детекторы элементарных частиц. (М., Наука, 1966).
Р.А.Кузнецов. Активационный анализ. (М.; Атомиздат, 1974).
Машиностроительные материалы. Краткий справочник под редакцией В.М. Раскатова. (М., Машиностроение, 1980).
И.П.Харламов, Ю.К.Шаззо. Фотокинетическое определение примеси меди в магнии высокой чистоты и стандартных образцах хромоникелевых сталей. (М.; Знание, 1983), с. 99-102.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).