Вплив гідростатичного тиску на анізотропію діелектричних властивостей кристалів КДР
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2002.11.21-24Ключові слова:
Анізотрапія, ТискАнотація
Проведено експериментальні дослідження впливу гідростатичного тиску на температурні залежності діелектричної проникності і тангенса кута діелектричних втрат кристалів КН2Р04 вздовж різких кристалографічних напрямків при частоті електричного поля 1 МГц. Визначено баричні коефіцієнти зміни енергії тунелювання та параметра дипольної взаемадії dJlдр.
Посилання
М.Лайнс, А.Гласс, Сегнетоэлектрики и родственные им материалы, Мир, Москва, (1981) 375с.
G.A.Samara, Ferroelectrics. 71, 161 (1987).
Е.И.Герзанич, А.П.Бутурлакин, Д.В. Чепур, В.Э.Юркевич, Б.Н.Ролов, Изд. Латв. у-та им.П.Стучки, Рига, В сб. Размытые фазовые переходы, 238, 142 (1975).
Г.А.Смоленский, В.А.Боков, В.А. Ису- пов, Н.Н.Крайников, Р.Е.Пасынков, М.С.Шур, Сегнетоэлектрики и антисе- гнетоэлектрики, Наука, Ленинград, (1971) 4б2с.
E.R.Lippincott, R.Schroeder, Journ.
Chem. Phys. 23, 1099 (1955).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).