ОСОБЛИВОСТІ КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ 3АЛЕЖНОСТЕЙ ФОНОННИХ ЧАСТОТ В ТВЕРДОМУ РОЗЧИНI Cu<sub>1-x</sub>Mg<sub>x</sub>Cr<sub>2</sub>O<sub>4</sub>
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2002.11.66-71Анотація
Вперше надпросторовий підхід застосований дпя побудови спрощеної ди намічної матриці дпя структури типу шпінелі. Елементи динамічної матриці розраховані з використанням експериментальннх даних по к омбінаційному розсіІованяіо в системі Сu.gСг2О4. Концентраційні залеЖності фононних частот в центрі зони Брилліоена розраховані для різних типів заіщення у катіонній підгратці. Отримано сдину систему оптичнйх фононів в тердому р03чині СuјМgСг2О4 вздовж всього ДіаІіазону ЗМНИ концентрації, Llо підтверджус одномоДову поведінку у випадку заміщення у тетраедричиiО підґратці шпіі-Іелей.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).