ОСОБЛИВОСТІ СПЕКТРІВ ПОГЛИНАННЯ ЛІЗАТІВ РІЗНИХ ШТАМРІВ ГАЛОФІЛЬНИХ БАКТЕРІЙ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2002.11.25-28Ключові слова:
Галобактеріі, Родопсин, КаротиноїдиАнотація
Наводяться спектри поглинання різних штамів галобактерій, наявних у музеї штамів Ужгородського національного університету, а також галобактерій, взятих з різних глибин озера Кунігунда у Солотвині. Вони підтверджують, що у спектрах бактеріородипсиновмісних штамів пік поглинання розміщений в області 570 нм , а для штамів з каротиноїдами спостерігаеться поглинання в області 400 - 500 нм, що дозволяє використовувати дані особливості для ідентифікації цих мікроорганізмів за допомогою спектрофотометричного аналізу.
Посилання
Всеволодов Н.Н. Биопигменты - фоторегистраrоры. Фотоматериал на бактериородопсине.- М.: Наука, 1988.- 222 с.
Светочуствительные биологические комплексы и оптическая регистрация информации / под. ред. Г.Р. Иваницкого. Пущино, Отдел научно-технической информации Научного центра биологических исследований АН СССР в Пущине, 1985. —207с.
Справочник по микробиологическим и вирусологическим методам исследования / под ред. М. О. Биргера. - М.: Медицина, 1982. — 445с.
Борисов Л. Б., Козьмин-Соколов Б. Н., Фрейдлин И. С., Федорова Ф. Р'уководство к лабораторным занятиям по микробиологии. — М.: Медицина, 1979. — 285с.
Андрашко Ю. В. Використання природних факторів озера Кунігунда селища Солотвино Закарпатської області України при лікуванні хворих на псоріаз // Український бальнеологічний журнал. — 2001. N~ 1. — С 16-19.
ІІІаркань Й. П., Січка М. Ю. Лемко І. С., Чонка Я. В., Мучічка І. І., Корпош О. І. Особливості фізико-хімічних вла- стиаостей Солотвинських соляник озер. // Науковий вісник Ужгородського університету. — 2001 .-серія Хімія, випуск б. -- С 148-152.
Лемко І. С., Фролова Н. П., Цьома І. Й., Чонка Я. В., Шарга Б. М., Шаркань І.И., Ярош В. В. Функціонування біоценозу Солотвинських озер. // Імуно- логія та алергологія.-2001.Nn2.-С50-51.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).