Люмінесцентні спектри Li<sub>2</sub>B<sub>4</sub>0<sub>7</sub><Ag,Cu,Mn>: роль атомарних закономірностей
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.24.155-159Анотація
В роботі представлено результати, що засвідчують можливість пояснення оптичних характеристик легованих матеріалів на основі тетраборату літію (Li2B407) на основі даних про спектри люмінесценції ізольованих атомів та іонів. Приведено результати такого аналізу для легуючих домішок Ag, Си, Mn. Приведено критерії, що дозволяють прогнозувати оптичні параметри Li2B407 для довільних схем легування.
Посилання
V. V. Maslyuk, M. M. Islam, T. Bredow, Phys. Rev. B., 72. 125101 (2005).
В. І. Лямаєв, В. М. Головей, Науковий вісник Ужгородського університету, Сер. Фіз. 14, 27 (2003).
Б. М. Гунда Люмінесцентні властивості моно- і полікристалів нелегованого і легованого міддю тетрабората літію : Автореф. дне. на здобуття наук, ступеня канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10. - Ужгород, 2000. -19с.
А. Н. Зайдель, В. К. Прокофьев, С.М. Райський и др. Таблицы спектральных линий., (Наука, Москва 1977).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).