ДОСЛІДЖЕННЯ СИМЕТРІЇ КОЛИВНОГО СПЕКТРУ КРИСТАЛІВ Hg<sub>3</sub>Te<sub>2</sub>Cl<sub>2</sub>
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2014.36.13-16Ключові слова:
Просторова група, Коливне зображення, Незвідне зображення, Концепція надпросторової симетрії, СингоніяАнотація
Проведено розділення коливань за типами симетрії, використовуючи метод класифікації коливних мод в надпросторовому підході. Отримано розклад повного коливного зображення досліджуваного кристалу Hg3Te2Cl2 та його розклади по незвідних зображеннях для кожного атому кристалічної гратки, відповідно.
Посилання
Janssen T., Janner A. Superspace groups and representations of ordinary space groups: alternative approaches to the symmetry of incommensurate crystal phases // Ph. - 1984. - Vol.126A. - Р. 163-176.
Пуле А., Ж.-П. Матье. Колебательные спектры и симметрия кристаллов. – М: Изд. «Мир». - 1973. - 433 с.
Небола І.І. Композиційні особливості складних кристалів та їх прояв у динаміці ґратки // Науковий вісник
Ужгородського університету. Серія Фізика. – № 2. – 1998. – С. 54-57.
Струков Б.А., Леванюк А.П. Физические основы сегнетоэлектрических явлений в кристаллах. – М.: Наука, 1983. – 240с.
Fateley W.G., McDevitt N.T., Bentley F.F. Appl. Spectr., 1971. - Vol.25, №2. - P. 155-173.
Ковалев О.В. Неприводимые и индуцированные представления и копредставления федоровских групп, т.2. – М.: Наука, 1986. – 368 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).