До питання про методики спрямованого пошуку і оптимізації складів високотемпературних надпровідників
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.1997.1.43-49Анотація
Кореляція між температурою надпровідного переходу Tc та параметра nv, яка вказує на системи високотемпературних надпровідників (HTSL), що містять металоокиси Y, Bi та T1. Встановлено, що такі матеріали підкоряються так званому правилу Маттіаса. Щоб знайти новий HTSL та оптимізувати композицію, ми підбираємо відповідний метод. Показано, що матриця HTSL може містити "нестандартні" іони: Cul+, Cu3+ і Ow°(-0,2222<w0<O).
Посилання
Kitada Masahiro. Superconducting transition temperature of ceramics superconductors.-J.Mater. Sci. Lett., 1988, №1,v. 7, P.42.
Никифоров Л.Г., Шувалов В.В. К направленному поиску высокотемпературных сверхпроводников. -Сверхпроводимость: ФХТ, 1989, №7, Том 2, С. 26-28.
Халм Дж., Кюнцлер Дж., Маттиас Б. Физика за рубежом: Путь к сверхпроводящим материалам. М.:Мир, 1982. с. 148-175.
Уайт Р., Джебелл Т. Дальний порядок в твердых телах. М.: Мир, 1982.-448 с.
Бунда В. В., Бунда С. А. Оптимизация и прогноз составов ВТСП соединений с высокими температурами перехода в сверхпроводящее состояние. //Тез. докл. Всесоюзной конф. по диагностике ВТСП. - Черноголовка. 1989. С. 189.:Тез. докл. V Всесоюзной конф по кристаллохимии интерметаллов. - Львов, 1989. С. 258.
Курякова Т., Ампо X., Таяма С. Обзор научно-исследовательских и конструкторских работ по сверхпроводимости в Японии. -Сверхпроводимость: ФХТ, 1990, №5, Том 3, С. 773-792.
Васютинский Н.А. Числа Фибоначчи в стехиометрии химических соединений. -Изв. АН СССР. Неорг. мат., 1989. т. 25 №5, С. 88-92.
Корн Г. и Корн Т. Справочник по математике (для научных работников и инженеров). М.: Наука, 1978.-832 С.
Борец А. Н. Об особенностях топологии состояний квазиэлектронных пар и многочастичных псевдощелях в высокотемпературных сверхпроводниках АВа2Сиз07.//Сборник кратких изложений Координационного совещания "Электронная плотность, химическая связь, физико-химические свойства твердых тел (полупроводники, полуметаллы, сверхпроводники). -Москва, 1990. -С. 167-168.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 1997 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).