Експериментальне дослідження магнітоелектричних композиційних феррит-п'єзоелектричних структур з метою оптимізації їх складу
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2012.32.30-34Ключові слова:
Шаруваті магнітоелектричні композити, Магнітоелектричний відгукАнотація
Проведено експериментальне дослідження та виконано порівняльний аналіз величини магнітоелектричного ефекту в композиційних двошарових дискових структурах, які складаються з попарних шарів магнітострикційного магнітом'якого нікель-цинкового фериту та сегнетом'якої (ЦТССт-2), сегнетотвердої (ЦТССт-3) пьезокераміки. Показано, що на частоті електромеханічного резонансу у зразку, що складається з магнітом'якого нікель-цинкового фериту і сегнетом'якої пьезокераміки, магнітоелектричний відгук збільшується у 150 разів.Посилання
Nan C.W., Bichurin M.I., Dong S., Viehland D., Srinivasan G. Multiferroic magnetoelectric composites: Histirical perspective, status and future directions // J. Appl. Phys.-2008. – v.103. – 031101:1- 031101:35.
Ryu J., Carazo A.V., Uchino K., Kim H.- E. Magnetoelectric properties in piezoelectric and magnetostrictive laminate composites // Japanese Journal of Applied Physics. – 2001. – vol.40, no.8. – P. 4848- 4951.
Ekreem N.B., Olabi A.G., Prescott T., Rafferty A., Hashmi M.S.J. An Overview of Magnetostriction, its Use and Methods to Measure These Properties // J. Of Materials Processing Technology. – 2007. – v. 191. – P. 96-101.
Zhai J.Y., Cai N., Shi Z., Lin Y.H., Nan C.W. Dielectric, ferroelectric, magnetic and magnetoelectric properties of multiferroic composites // J. Phys. D. – 2004. – v. 37. – P. 823-826.
ОСТ 1104444-87. Отраслевой стандарт. Материалы пьезокерамические. Технические условия. Введено 01.01.88. – 140 с.
Яффе В., Кук У., Яффе Г. Пьезоэлектрическая керамика – М.: Мир, 1974. – 288 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).