Фізичний факультет на порозі третього тисячоліття
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2000.7.5-20Анотація
Описано становлення фізичного факультету за 50 років від дня заснування. В історичній послідовності представлено роль фундаторів, розбудову структури факультету, кількісний та якісний склад колективу, коротку характеристику кафедр за їх призначенням, напрямки наукових досліджень, чинники підготовки висококваліфікованих бакалаврів в трьох напрямках, спеціалістів і магістрів трьох спеціальностей по десяти спеціалізаціях, кадрів вищої кваліфікації - кандидатів та докторів фізико-математичних наук. Узагальнення виконані на основі тривалих спостережень (з 1952 року) і досліджень автора (з 1957 року), представлених частково в [1-3], та численних газетних публікаціях.
Посилання
Л.Л. Шимон. Становлення наукових досліджень на фізичному факультеті Ужгородського державного університету (1950-1955 роки). - Ужгород: видавн. УжДУ., 1966. - 25 с.
О. Шпеник, Л. Шимон, В. Кельман. Нарис про життя і діяльність І.П. Запісочного. с.5-52. В кн. “Іван Прохорович Запісочний”. -Київ,: Наукова думка, 1997,- 105 с.
Л.Л. Шимон. Досягнення фізичного факультету (1950-2000 роки). Ужгород,: ПП «Наумченко», 2000. - 48 с.
I.I.Шманько. Фізики Закарпаття. - Ужгород: Приватне вид. «Мистецька лінія», 2000. - 95 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2000 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).