Використання процесу сорбції йоду для визначення незалежного виходу <sup>135</sup>Xe
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2004.16.26-30Ключові слова:
Водні колектори, Процес сорбції, ФотоподілАнотація
Проведено модельні розрахунки відношень інтенсивностей γ-лінії 135Хе (249,7 кеВ), випромінюваних водними колекторами уламків поділу до і після процесу сорбції. Показано чутливість таких відношень до величини незалежного виходу 135Хе. Виміряні γ-спектри від контрольних проб та проб, що були в контакті з вугільним сорбентом СКС. За експериментальними відношеннями інтенсивностей γ-лінії 135Хе визначено незалежний вихід 135Хе в реакції поділу 235U тепловими нейтронами. Одержаний результат, 0,50±0,15, добре узгоджується з літературними даними, що вказує на перспективність пропонованого методу для дослідження енергетичних залежностей виходу 135Хе у реакціях фотоподілу.
Посилання
Бохінюк В.С., Осипенко А.П., Пилипченко В.А., Пилипченко Ю.В., Хіміч І.В. Структура енергетичних залежностей виходів уламків фотоподілу поблизу бар'єру поділу // Науковий вісник Ужг. унів. Сер. Фізика.- 1998.- №3.- С.30-32.
Водянчук М.В., Окунєв О.Г., Осипенко А.П., Пилипченко В.А., Фрадкін О.М., Хіміч І.В., Яценко О.В. Про енергетичну залежність незалежного виходу 97-Nb при фотоподілі торію // Науковий вісник Ужг. унів. Сер. Фізика.- 2002.- №11.- С.111-115.
Васильєва Г.В., Осипенко А.П. Використання різних типів вугільних сорбентів для концентрування та радіоаналітичного визначення йоду // Науковий вісник Ужг. унів. Сер. Фізика.- 2001.- №10.- С.111-114.
Гангрский Ю.П., Далхсурэн Б., Марков Б.Н. Осколки деления ядер.- М.: Энергоатомиздат, 1986.- 136 с.
Васильєва Г.В., Стрєлко В.В., Осипенко А.П. Дослідження сорбції мікрокількостей радіонуклідів із багатокомпонентних розчинів // Науковий вісник Ужг. унів. Сер. Хімія.- 2000.- №5.- С.130-133.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2004 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).