Пружне розсіяння протонів у великому адронному колайдері
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2012.32.51-55Ключові слова:
Великий адронний колайдер, Протони, Неевклідова геометріяАнотація
У найбільшому в світі прискорювачі Large Hadron Collider (LHC), ЦЕРН, Женева, протони прискорюються до швидкості, близької до швидкості світла. Таким чином, процеси в ньому абсолютно релятивістські, тому всі відповідні формалізми повинні бути ґрунтовані на неевклідовій геометрії, розробленій майже два століття тому Бояі, Гауссом і Лобачевським. Представлено детальний аналіз пружного розсіяння протонів в кінематичній області Великого адронного колайдераПосилання
Jenkovszky L.L., Lengyel A.I., Lontkovskyi D.I. Int. J. Mod. Phys. A 26 (2011) 4577; A.I. Lengyel, Z.Z. Tarics, arXiv: hep-ph/1206.5837.
TOTEM Collaboration et al, EPL 95 (2011) 41001; TOTEM Collaboration G. Antchev et al. EP 96 21002 (2011).
##submission.downloads##
Опубліковано
2012-12-31
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).