ОСОБЛИВОСТІ ДІАГРАМ „ВЛАСТИВІСТЬ-СКЛАД” СТЕКОЛ СИСТЕМИ Sb-S
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2002.11.87-91Ключові слова:
Діаграма, Скло, Термодинамічні параметриАнотація
Приведені результати досліджень деяких фізико-хімічних та термодинамічних параметрів стекол SbxSi_x. В рамках концепції вільного об’єму розраховані енергія утворення і об’єм мікропорожнин у склах. Встановлена кореляція концентраційних залежностей досліджених і розрахованих параметрів стекол з кінетичною діаграмою стану системи Sb-S.
Посилання
P.PShtets, V.V.Rubish, V.I.Malesh, V.M.Rvbish and D.G.Semak, J. Optoelectronics and Advanced Mat,, 4 (2002), 159.
В.М.Рубиш, Я.П.Куценко, О.Ю. Полтавцев, С.И, Туряница, Н.И. Михалев, А.И. Попов, Материалы и компоненты электронной техники и электротехники: труды МЭИ, 667 (1993) 31.
П.П.Штец, В.П.Тербан, Н.В. Полажи нец, И.М.Юркин, Сб.: Метрологическое обеспечение производства и контрольно-измерительная техника (Ужгород) (1985), 77.
В.М.Рубіш, О.В.Лукша, Діаграми фазових рівноваг подвійних та потрійних систем (Ужгород, Ужгородський ун-т, 1997), 121 с.
М.Хансен, К.Андерко, Структуры двойных сплавов (Москва, Металлург- издат, 1962), 608 с.
П.П.Штец, Д.И.Блецкан, И.Д. Туряни ца, М.П.Боднар, В.М.Рубиш, Изв. АН СССР, Неорган. материалы, 25 (1989), 933.
В.А.Киркинский, В.Г.Якушев, А.П. Ряносов, Температура плавления селенида и сульфида сурьмы при высоких
давлениях, Изв. АН СССР, Неорган. материалы, 4 (1968), 613.
В.М.Рубиш, В.А.Стефанович, П.П. Штец, В.С.Герасименко,
И.Д.Туряница, В.Ю.Сливка, Журн. прикл. спектроскопии, 52 (1990), 53.
V.Rubish, I.Yurkin, V.Malesh, V.Fedelesh, M.Trunov, D.Semak, Proc. SPIE, 2618(1995), 531.
Д.С.Сандитов, Г.М.Бартенев, Физиче¬ские свойства неупорядоченных структур (Новосибирск, Наука, 1982), 255 с.
Я.И.Френкель, Кинетическая теория жидкостей (М.-Л., Изд-во АН СССР, 1945), 424 с.
Д.С.Сандитов, Физ. и химия стекла, 3 (1977), 580.
Т.М.Мельниченко, B.I. Феделеш,
І.М.Юркін, В.М.Рубіш, Вісник Ужгород. ун-ту, сер. Фізика, 2 (1998), 27.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).