МАССПЕКТРОМЕТРИЧНИЙ АНАЛІЗ СКЛАДУ ПОВІТРЯ ТА ГАЗОВИХ ВКЛЮЧЕНЬ В СОЛЯНИХ ПЛАСТАХ ПІДЗЕМНОГО ВІДДІЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АЛЕРГОЛОГІЧНОЇ ЛІКАРНІ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2000.6.130-135Ключові слова:
Масспектрометрія, Склад повітря, Соляні пластиАнотація
Досліджено склад атмосфери в різних галереях спелеотерапевтичного відділення з допомогою масспектрометра статичного типу (МИ-1201). Виявлено, що в поперечних галереях вміст вуглекислого газу більше у три рази порівняно з боковими, в які поступає повітря із вентиляційної системи. Вміст молекулярного кисню в галереях підземного відділення відповідає його кількості в атмосфері на поверхні. Кількість метану в підземному відділенні збільшена в два рази порівняно з атмосферою на поверхні, причому в бокових галереях його вміст більший ніж у поперечних. Склад десорбованих газів і газових включень у пластах кам’яної солі в шахті залежить від типу соляних пластів (біла, сіра сіль і сталактитоподібні соляні утворення) які відповідно зв’язані з фізкко-хімічними умовами утворення солі.Посилання
Семенов Г.А., Николаев Е.Н., Францева К.Е. Применение массспектрометрии в неорганической химии.- Л “Химия”, 1976.-151с.
Торохтин М.Д.,Чонка Я.В., Лемко И.С. Спелеотерапия заболеваний органов дыхания в условиях микроклимата соляных шахт.-Ужгород. Изд. “Закарпаття”.-1998.-287с.
##submission.downloads##
Опубліковано
2000-03-31
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2000 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).