Вивчення трансформаційних властивостей хвильової функції при переході в неінерціальні системи відліку
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.10.16-20Анотація
На основі метолу унітарних перетворень вивчено трансформаційні властивості хвильових функцій фізичних систем у нерелятивістській квантовій механіці при переході від інерціальної системи відліку до рівноприскореної. Знайдено явний вигляд гамільтоніанів у рівноприскореній системі відліку деяких простих систем, зокрема вільної частинки, частинки, яка перебуває в однорідному гравітаційному полі, та рівноприскореного гармонічного осцилятора. На основі цих результатів зроблено висновок про виконання принципу еквівалентності і у нерелятивістській квантовій механіці.
Посилання
В.И.Фущич, А.Г.Никитин. Симметрия уравнений квантовой механики (Наука, Москва. 1990)
Н.Н.Боголюбов, Д.В.Ширков. Введение в теорию квантованных полей (Наука, Москва. 1984)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).