Плівкові структури на базі бактеріородопсину, чутливі до змін вологості
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2004.15.23-26Ключові слова:
Молекулі БР, Плівкової структури, Пропускання ∆Т, ДодецилтриметиламінобромідуАнотація
У даній роботі наведено результати проведених експериментальних досліджень по впливу зміни вологості на величину коефіцієнту оптичного пропускання (Т) та напівперіоду життя t1/2 інтермедіату М412 плівкових структур бактеріородопсину (БР) з комбінацією сенсибілізуючиих домішок із класу органічних амінів. Отримані результати дають усі підстави для того, щоб рекомендувати плівкові структури на основі БР для використання у ролі активних елементів сенсорів вологості.Посилання
Oesterhelt D., Stoeckenius W., Proc. Natl. Acad. Sci. USA. 70. 2853 (1973).
Ganea C., Gergely C., Ludmann K. & Váró G. , Biophys., 73, 2718 (1995).
Бандровська І.К., Баторі –Тарці З.І., Корпош О.І., Фролова Н.П., УФЖ., т. 46(2), 161(2001).
Баторі-Тарці З.І., Корпош О.І., Фролова Н.П., Шершун Ю.Д., ТІ У 02070832.008-97.
Козич О.І. Фролова Н.П., Шаркань Й.П., Науковий вісник Ужгородського університету, С. Фізика ,11,161(2002).
Batori-Tartsi Z., Ludmann K., Research Workshop (Szeged,Hungary, 2000).
##submission.downloads##
Опубліковано
2004-06-30
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 2004 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).