Гамма-спектрометичне дослідження сорбції деяких нуклідів закарпатськими клиноптилолітами в квазидинамічному режимі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2004.15.31-37Ключові слова:
Радіоактивної рівноваги, Ізотопи, Рідинної хрома-тографії, Сорбція компонентаАнотація
Виконано експеримент та три серії гамма-спектрометричних вимірювань (одразу після контакту, через місяць та через рік) для дослідження сорбції із розчину азотнокислого уранілу закарпатськими цеолітами (клиноптилолітами Сокирницького родовища) в квазидинамічному режимі (як часовій впорядкованій послідовності десяти статичних контактів “розчин+цеоліт”). Встановлено різний характер сорбції Th-234, Pa-234m, U-235, що вказує на хроматографічні властивості клиноптилолітів в досліджуваному режимі.Посилання
R.B. Firestone, V.S. Shirley (Ed.): Table of Isotopes, ( John Wiley & Sons, Inc., 1996).
. Спектрометр гамма–излучения СЕГ-40 Ge-1К. Инструкция по эксплуатации. (НПК “Спектр”, Киев, 1999).
. Ч.Амфлетт. Неорганические иониты. (Мир, Москва, 1966).
М.М. Стець. Науковий вісник Ужгородського університету. (Серія Фізика. Випуск 10, 2001), с 177 – 180.
М.М. Стець, В.Т. Маслюк, В.І. Феделеш. Тези доповідей конференції “Екологічна безпека довкілля. Проблеми та шляхи вирішення” (Ужгород 23 – 25 квітня 2002 р), с.17.
М.М. Стець. Конференція молодих вчених та аспірантів ІЕФ 2001. (Програма та тези доповідей, 2001 р), с.40.
М.М. Стець, М.В. Стець. Науковий вісник Ужгородського університету, №14, 2003 р., с. 179 – 186.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2004 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).