Моделювання спектральних характеристик неоднорідних плівок при лінійному розподілі показника заломлення
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.10.91-95Анотація
Проведено оптимізацію спектральних характеристик неоднорідних плівок з лінійним розподілом показника заломлення на підкладках з показниками заломлення 1.51 та 4. Встановлено, що ефект просвітлення підкладки будь-яким неоднорідним шаром менший, ніж у випадку нанесення однорідного шару з показником заломлення 1.35. Протилежна ситуація спостерігається для високозаломлюючих підкладок з nx=4. Шляхом співставлених результатів розрахунків на основі використання великого числа методів багатовимірної оптимізації, виходячи з критерію тривалості розрахунків, одержаного середньоквадратичного значення пропускання, рекомендовано кращі методи оптимізації параметрів неоднорідних плівок. Результати розрахунків параметрів неоднорідних плівок, одержаних на основі методів багатовимірної оптимізації, співставлено з даними розрахунків на основі математичної системи MatCAD8.0.Посилання
А.Н.Сергеев, Л.А.Осадчий, М.Н.Фролова. Однородные и неоднородные пиенки оксидных систем (М., 1989).
П.П.Яковлев, Б.Б.Мешков. Проектырование интерференционных покрытий (М., 1987).
О.В.Міца, Й.Г.Головач, Ю.О.Первак. Наук, вісник Ужг. унів. Сер. Матем. та Інформ. 5, 75 (2000).
J.Holovacs, A.Mitsa, V.Mitsa. 4th International Conference on Applied Informatics (Eger-Noszvaj, Hungary, 1999), p.51-57.
Y.Pervak, A.Mitsa, J.Holovach, I.Fekeshgazi. The International Society for Optical Engineering (Vynnytsa, 2000), p.321-325.
Ф.Г.Ващук, О.Г.Лавср, Н.Я.Шумило. Математичне програмування та елементи варіаційного числення: навчально-методичний посібник (Ужгород, 2001).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).