Розклади хвильової функції частинки змінної маси по незвідних представленнях групи Де Сіттера SO(1,4) (РЕДУКЦІЯ SO(1,4) ISO(3))
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2000.7.52-57Анотація
Хвильова функція, яка описує вільну частинку змінної маси, визначається як функція на конусі С4 5-вимірного імпульсного простору Мінковського. На С4 введені три ортогональні системи координат, що відповідають різним редукціям SO(1,4) на евклідову підгрупу ISO(3), і для кожної із них побудовані базисні функції, які реалізують незвідні унітарні представлення групи ISO(1,4). Виведені формули, які розкладають хвильову функцію по цих базисних функціях. Обговорюється можливість застосування формул розкладу для класифікації по SO(1,4)-представленнях станів частинки із неперервним спектром маси.
Посилання
J.A. De-Voos, J. Hilgervood. Five-dimensional aspect of free particle motion, Nucl Phys., Bl, 495(1967).
А.У. Климык, И.И. Качурик. Вычислитель¬ные методы в теории представлений групп, К., Вища школа (1986), 225 с.
Н Я. Виленкин. Специальные функции и теория представлений групп, М., Наука (1976), 588 с.
И.С. Шапиро. Разложение волновой функ¬ции по неприводимым представлениям группы Лоренца, Докл. АН СССР, 106, 647 (1956).
М. Humi. Wave equations for unstable particles, J. Math. Phys., 11, 2222(1970).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2000 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).