Комплексні спостереження маневруючих геосинхронних об'єктів українськими наземними засобами
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2018.43.54-62Ключові слова:
Геосинхронні супутники, Фотометрія, Позиційні спостереження, Геостаціонарна орбітаАнотація
В роботі наведені результати дослідження маневрів на ГСО російських ГСС “Луч-Олімп-К1” і “Електро-Л1” в 2016-2017 рр., яких видно з території України. Проведений аналіз показав, що всі переміщення ГСС “Луч-Олімп-К1” на орбіті коррелюють з наземними подіями, до яких мали відношення збройні сили РФ. В процесі спостережень та наступного аналізу їх результатів встановлено характер дестабілізації ГСС “Електро-Л1”, аж до повного виходу із ладу, після того як він прибув на нове місце стояння на орбіті.
Посилання
Available at: http://space.skyrocket. de/doc_sdat/luch-5b.htm
Available at: http://space.skyrocket. de/doc_sdat/olimp-k.htm
Available at: http://www.thespacereview. com/article/2839/2
Available at: http://viu.tsu. ru/news/practices/1539/
Available at: http://spacenews.com/russian-satellite-maneuvers-silence-worry-intelsat/
Available at: http://expres. ua/news/2016/09/22/204023-rf-zminyt-lokaciyu-svogo-yedynogo-avianoscya
Available at: http://www.russian spaceweb.com/elektro.html
Kudak, V.I., Perig, V.M., Yepishev, V.P., Najbauer, I.F. (2014), Astronomical observations in Uzhhorod, Derenovka point. Ukriane. // International scientific and methodological conference KOLOS 2014. – 4.12-6.12. 2014. Organized by Vihorlat Observatory Humenne (Slovakia) in the frame of the project Space Emergency System
Sukhov, P.P., Epishev, V.P., Sukhov, K.P., Karpenko, G.F., Motrunych, I.I. (2017), The results of complex studies of the functioning of the geosynchronous satellite "Sbirs-Geo-2" [Rezultaty comp-lexnikh issledovanij functionirovanija na orbite geosinkhronnogo sputnika “Sbirs-Geo-2”], Cosmichna nauka i tekhnologija, Vol.23, No 1. pp.63-70.
Sukhov, P.P, Karpenko, G.F. Sukhov, K.P. Epishev, V.P. Motrunych, I.I. Kudzej, I. Dubovsky, P.A. (2014), on the advantages of photometric observations of the geostationary satellites at small phase angles//Odessa Astronomical publications / Odessa Astronomical Observatory. – Odessa: Astroprint, Vol.27, I. 1, pp. 149-153.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).