Фотометрія близького до землі астероїда Florence (3122)
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2018.43.50-53Ключові слова:
Астероїд, Фотометрія, Крива блиску, ПеріодАнотація
Фотометрія астероїда Florence (3122), що наближався до Землі, виконувалася протягом двох ночей у серпні та двох ночей у вересні 2017 р. з обсерваторій на заході України - Лабораторії космічних досліджень Ужгородського національного університету та аматорської обсерваторії поблизу міста Тернопіль. Представлено короткий огляд визначення періоду астероїда Florence (3122) іншими авторами. Наведена крива блиску, отримана з даних спостережень. Період обертання астероїдів визначався програмою MPO Canopus. Отриманий період обертання підтверджує раніше опубліковані значення. Описано причини що привели до визначення двох дещо відмінних періодів впродовж двох сеансів спостережень.
Посилання
Minor Planet Circular No 21955
JPL Close-Approach Data: 3122 Florence (1981 ET3). Online at: https://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=3122;cad=1#cad
Harris, A. W., Young, J. W., Bowell, E., Martin, L. J., Millis, R. L., Poutanen, M., ... & Zeigler, K. W. (1989). “Photoelectric observations of asteroids 3, 24, 60, 261, and 863”, Icarus, 77(1), pp.171-186.
Asteroid Lightcurve Photometry Database. Online at: http://www.alcdef.org/
Pravec, P., Wolf, M., & Šarounová, L. (1998). Lightcurves of 26 near-Earth asteroids. Icarus, 136(1), pp.124-153.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).