Нейромережеве та мультифрактальне моделювання нелінійних комплексних систем
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.10.119-121Анотація
Розглянуто ефективний підхід до дослідження нелінійних комплексних систем на підставі нейромережевого та мультифрактального моделювання. Досліджено нелінійні особливості в динаміці (хаос; фрактальні властивості) системи двох (декількох) автогенераторів (квантові генератори, які зв’язані оптичним хвилеводом) та гідрологічної системи (флуктуації річного річкового стоку).
Посилання
A.Likhtenberg, M.Liberman, Regular and Stochastic Dynamics (Mir, Moscow, 1984.)
F.Lukkin, Fractals in Physics (Mir, Moscow. 1988.)
D.Schertzer, S.Lovejoy, in: Fractals: Physical Origin and Properites. Ed. L.Peitronero (Plenum Press, New York, 1990), p. 19.
A.G.Bershadsky, in: Proc. Intern. Symp. On Generation of large-scale Srtructures in Continuous Media (RAS, Moscow, 1990), p.50.
A.Ezhov, L.Knizhnikova, E.Levchenko, Izv. Vuzov.RadioPhys. 22, 1167 (1987).
H.Schuster, P. Wagner, Progr. Theor.Phys. 81,939(1988).
V.Seigh, Hydrologic Systems ( Prentice Hall, NJ. 1988.)
P.Bakucz, in: Proc. Intern. Hydr. Conf. of Danubian Countries (BHMI, Bratislava, 2000).
I.Krasovskaia, L.Gottschalk, Z.Kundzewicz, Hydr.Sci. Jour. 44, 5 (1999).
Y.Haimes, R.Petrakian, P.Karlsson, J.Mitsiopoulos, in: Risk Analysis of Dam Failure and Extreme Floods: Application of the Partitioned Multiobjective Risk Method. IR (US. Army Corps of Engineers, 1988), Rep. No. 88-R-l.
N.S.Loboda, in: Proc. Intern. Hydr. Conf. of Dunabian Countries (BHMI, Bratislava, 2000).
A.V.Loboda, N.S.Loboda, A.V.Glushkov, Наук, вісник Ужг. унів. Сер. Фіз. 8,374 (2000).
N.S.Loboda, in: Proc. Intern. Conf on Non-linear Dynamics: from Semiconductors to Information Technologies. (Univ.Thessaloniki, Thessaloniki, 2001), p.W14.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).