Властивості карбідосталей синтезованих СВС і металотермією
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2004.15.102-112Ключові слова:
Високотемпературного синтезу (СВС), Металотермії, Карбідосталі, Принципу Шарпі-БочвараАнотація
В роботі описується технологія синтезу матеріалів заснована на комбінованих (саморозповсюджувальний високотемпературний синтез+металотермія) процесах. Розглянуто деякі теоретичні питання синтезу, а також технологічні особливості проведення комбінованих процесів для умов мікроплавок. Реакції на основі розроблених складів шихт приводили до синтезу карбідосталей, що вміщували зв’язувальну складову – швидкорізальну сталь і основу – карбіди вольфраму. Експериментально було встановлено параметри виходу карбідосталі з шихти, а для синтезованих сплавів досліджено мікроструктуру, особливості хімічного складу, механічні та технологічні властивості.Посилання
Новые методы получения высоко-температурных материалов основанные на горении/А.Г.Мержанов, И.П.Боровин-ская, В.И.Юхвид и др.//Научные основы материаловедения.—М.:Наука, —1981.—С.193— 206.
Боровинская И.П., Новиков Н.П. Процессы горения в химической технологии и металлургии. Черноголовка, —1975. —с.131.
Верятин У.Д. Термодинамические свойства неорганических веществ. М.: Атомиздат, —1965, —211с.
Жуков А.А., Жигуц Ю.Ю. Нетрадиционные методы наплавки инструментальных материалов на металлорежущий инструмент. Тез. докл. 2- ой Междун. конф., —Брянск, —1996, —с.5—6.
Жигуц Ю.Ю., Курітник І.П. Карбідосталі синтезовані металотермією і СВС//В кн.: Конструкц. та функціон. матеріали. Мат. 2. Міжн. конф., — Львів, Вид. НТШ, —1997, —с.186— 187.
Жигуц Ю.Ю., Рибак В.Я. Синтез швидкорізальних сталей “комбіновани-ми“ (СВС+металотермія) методами/В кн: Ресурсо- и энергосберегающие технолог-гии в машиностроении, Знание Украины, —1994, —с.133.
Zhiguts Yu.Yu. Thermit Smelting of Cooper Alloys/Acta metallurgica Slovaca/Kosice Rošnik 5. —No.2. — 1999, —p. 419—421.
Zhiguts Yu.Yu. Some Permanent Joints Obtained with the Use of SHS// Modern Foundry Technologies – Environmental Protection. 3 Intern. Conference. Wydzial Odlewnictwa Academii Gorniczo-Hutniczej Stowarzysze-nie Techniczne Odlewnicow Polskich, — Kracow, —2000, —p.213—215.
Жуков А.О., Жигуц Ю.Ю., Шиліна Е.П., Мажумдар Дж. Дата. Комбінована обробка за допомогою лазерного поверхневого зміцнення і саморозпов-сюджувального високотемпературного синтезу// Науковий вісник УжНу, Серія Фізика, випуск 10, — Ужгород, —2001, —с.31—34.
Жуков А.О., Жигуц Ю.Ю., Шиліна Е.П., Агапова Л.І. Перспективні технологічні матеріали (білі та стабільно-половинчасті чавуни, механічні властивості, мікроструктура) і принцип Шарпі-Бочвара// Науковий вісник УжНу, Серія фізика, —№9, — Ужгород, —2001, —с.126—143.
Жигуц Ю.Ю. Металотермічні й комбіновані способи синтезу інструментальних матеріалів і сплавів міді// Машинознавство, —Львів, —2001, — №11, —с.36—38.
Жигуц Ю.Ю. Структура і властивості синтезованих твердих сплавів// Фізико-хімічна механіка матеріалів, —Львів, —2003, —№1, — с.109—110.
Жигуц Ю.Ю., Похмурський В.І. Одержання твердих сплавів із застосуванням металотермії та саморозповсюджувального високотемпературного синтезу// Матеріалознавство і мех. матеріалів. Праці наук. тов. ім. Шевченко, —т.9, —2003, —с.131– 137.
Жигуц Ю.Ю. Патент №2001129089. Металотермічний реактор// —Бюл. №1, —2003, —с.11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2004 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).