Вплив атмосфери на віддалемірні спостереження штучних супутників Землі
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.1999.5.18-21Ключові слова:
Вплив, супутник, спостереження, атмосфераАнотація
Робота присвячена проблемі підвищення точності врахування впливу земної атмосфери на результати денних віддалемірних спостережень штучних супутників Землі. За одержаними впродовж року даними денних аерологічних зондувань в регіоні України та в Будапешті, використовуючи сферично симетричну та несферичну моделі атмосфери, визначено поправки, їх просторово-часові варіації. Проведено оцінку та аналіз моделей редукцій за атмосферу, рекомендованних МСОЗ для обробки віддалемірних спостережень ШСЗ. Удосконалено модель редукцій за атмосферу на основі виявлених регіональних і локальних особливостей впливу атмосфери на лазерні та радіовіддалемірні спостереження ШСЗ.
Посилання
N.Mironov, I.Shvalagin, N.Kablak. Validation of the ÏERS standard tropospheric model // Earth rotation, reference systems in geodynamicsand solar system.-Varshava, 18-19 September 1995,-pp.161-164.
М.Т.Миронов, Н.І.Каблак. Вплив атмосфери на вимірювання відстаней при денних лазерних спостереженнях ШСЗ.// Кинематика и физика небесных тел,- 1998.-т. 14,№1. -с.77-81.
Н.І.Каблак, М.Т.Миронов. Вплив парів води в атмосфері на радіовіддалемірні спостереження ШСЗ // Кинематика и физика небесных тел.-1998. -т.14, №3. -с.288-291.
І.В.Швалагін, Н.І.Каблак,
М.М.Осипенко. Моделювання вмісту водяної пари в атмосфері. //Науковий вісник УжДУ. Серія:Фізика,- 1998.-№3, -с.70-74.
N.Kablak. The influence of atmosphere into radiorangefinder observation of Artificial Earth Satellites (AES)// Odessa astronomical publications.- 1996. - vol.9.-p.132-133.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 1999 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).