Вплив температури і гідростатичного тиску на анізотропію діелектричних властивостей кристала Sn<sub>2</sub>P<sub>2</sub>S<sub>6</sub>
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.1999.5.30-32Ключові слова:
Вплив температури, Гідростатичний тиск, Властивості, КристалАнотація
Досліджувався вплив тиску і температури на анізотропію діелектричної проникності кристала Sn2P2S6. Виявлено, що в околі фазового переходу має місце суттєва температурна і барична залежність параметра анізотропії без зміни орієнтації головних осей. Методом циліндра безпосередньо отримано перерізи вказівних поверхонь діелектричної проникності і тангенса кута діелектричних втрат площиною (010) та виявлено їх особливості.Посилання
C. D. Carpentier, R. Nitsche. Mat. Res. Bull., 9, 1097(1974).
Майор М. М. и др. Кристаллография, 5, 5, 1300(1990).
Сливка О. Т. та ін. Вісник Ужгородського Університету, сер.Фізика, 2. 93(1998).
Дж. Най. Физические свойства кристаллов. М., Мир, (1967), 385 с.
Д. М. Берча и др. ФТТ, 39, 7, 1219 (1997).
##submission.downloads##
Опубліковано
1999-12-31
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Авторське право (c) 1999 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).