Особливості лазерної очистки ілюмінаторів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.1999.5.56-61Ключові слова:
Особливості, лазер, очистка, ілюмінаторАнотація
Для вирішення наукових і практичних задач необхідно очищувати (екстрагувати) осаджені на поверхню прозорих (в певному оптичному діапазоні) матеріалів непрозорі плівки. При цьому допускається дія лазерного випромінювання на напилений на поверхню шар тільки з тильної сторони після проходження ним товщі прозорого матеріалу.Посилання
Опачко И.И., Шимон Л.Л. и др. Разработка методики и проведение экспериментальных исследований процесса очистки иллюминаторов // Итоговый отчет по х/д 39-89. - 1990. -УжГУ.
Мачулка Г.А. Лазерная обработка стекла // Советское радио. Москва. -1979. -С.136.
Опачко І.І., Шимон Л.Л., Хом’як Б.Я. Журнал фізичних досліджень. - 1996. -т.1. - №1. - с.46-51.
Физические величины. Справочник под ред. И. С.Григорьева, Е.З.Мейлихова. - Москва. - 1991. -с. 1232.
Афанасьев Ю.В., Крохин О.Н. Высокотемпературные и плазменные явления, возникающие при взаимодействии мощного лазерного излучения с веществом // В кн. Физика
высоких плотностей энергии. Москва. - «Мир». - 1974. - с.311-353.
Анисимов С.И., Имас Я.Н., Романов Г.С. и др. Действие излучения большой мощности на металлы // Москва. - «Наука». - 1970. - С.272.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 1999 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).