Ефект ядерного розміру та QED поправки до рівнів енергії важких та надважких Li-, Cu-подібних іонів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.10.152-155Анотація
Послідовний підхід, який базується на QED теорії збурень, використується для вивчення спектрів важких та надважких багатозарядних іонів. Власноенергетичну частину лембівського зсуву враховано ефективно за допомогою точного розрахунку Н-подібних іонів з точковим ядром. Поляризаційну частину враховано у наближенні Уелінга-Сербера. Ефект скінченного розміру ядра враховано в електричному та поляризаційному потенціалах. На підставі методу виконано розрахунок спектрів важких Li- та Сu-подібних багатозарядних іонів.
Посилання
J.F.Seely., J.O.Ekberg, C.M. Brown et al, Phys.Rev.Lett. 57, 2924 (1996).
S.A.Blundell, Phys.Scr. 46, 144 (1993).
L.N.Ivanov, E.P.Ivanova, E.V.Aglitsky, Phys. Rep. 164, 317 (1988).
A.V.Glushkov, L.A.Vitavetskaya, Науковий вісник Ужг. унів. Сер. Фіз. 8, 321 (2000).
S.V.Malinovskaya, Науковий вісник Ужг. унів. Сер. Фіз. 8, 387 (2000).
A.V.Glushkov, L.N.Ivanov, Phys. Lett. A. 170, 33 (1992).
E.P.Ivanova, L.N.Ivanov, A.V.Glushkov, A.E Kramida, Phys. Scr. 32, 512 (1985).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).