Дослідження внутрішнього тертя в халькогенідних стеклах на звукових частотах
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.1999.5.78-82Ключові слова:
Дослідження внутрішнього тертя, звукові частоти, коливанняАнотація
Описана апаратна і програмна частина вимірювальної установки для дослідження внутрішнього тертя і пружніх модулів методом коливання пластинки. Установка дозволяє проводити вимірювання частоти та загасання вільних коливань в діапазоні звукових частот та інтервалі температур від кімнатних до 600 К.Посилання
Горват А. А., Біланич В.С., Габорець В.С. Дослідження низько- та шфранизькочпастотних механічних властивостей матеріалів. В зб. Проблеми економічного та соціального розвитку регіону і практика наукового експерименту. Вип 12. Київ - Ужгород 1996, с. 169172.
Биланич В.С., Горват А. А. Высокотемпературный релакса-
ционный переход в халькогенидах мышьяка. Физ. и химия стекла. 1998, том 24, N6 с.825-829.
Біланич В.С., Горват А. А.,Туряниця ГД. Низькотемпрературна механічна релаксація в халькогенідних склах бінарних систем As-S і As-Se. Укр. Фіз. ж 1994 х 39 N5 с_ 593-596.
Біланич В.С., Горват А. А.,Туряниця И.Д. Инфранизкочастотная механическая релаксация в стеклообразных селенидах и сульфидах мышьяка Изв. АН, сер. Физич. 1993. т.57, N11, с. 163168.
National Instruments. Measurement and Automatisation. Catalogue 1999. G Programming Language. 61-74.
Біланич В. С., Габорець В. В, Горват А.А, Молнар О.О., Наконечний Ю.С., Система регулювання температури в стандарті КАМАК. Проблеми економічного та соціального розвитку регіону і практика наукового експерименту. Науково - технічний збірник. Випуск 13. Київ - Ужгород 1997, 233-242.
Richard Quinn. З-term PID algorithm optimizes control strategies. Personal Engineering and Instrumentation News. October 1987, 59-62.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 1999 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).