Оцінка ємності інформаційних середовищ з локальною взаємодією
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.10.212-216Анотація
У роботі запропоновано метод оцінки інформативної ємності систем з локальною взаємодією, то мають набір метастабільних станів {Rn}. У таких системах у результаті процесів релаксації або зовнішньої дії може реалізуватися один з можливих структурних станів з набору {Rn}, шо відповідає за макроскопічні параметри середовища. Як пошук фізичних принципів фіксації кожного з таких станів, так і оцінка їх числа представляють інтерес для пошуку нових засобів запису інформації та інформаційних середовищ. Складність полягає в тому, що такі системи, як правило, є нсергодичними. Ступінь неергодичності системи визначається як характером локальної взаємодії, так і відносними імовірностями реалізації станів {Rn}. Тому наш розрахунок проведено на прикладі моделі кластера з локальною магнітною або хімічною взаємодією між N атомами.
Посилання
Статистические методы в экспериментальной физике. Под ред. А.А. Тяпкина (Атомиздат, Москва, 1976)
К.Шеннон, Работы по теории информации и кибернетике (ИЛ, Москва, 1963)
Основы автоматического управления. Под ред. В.С. Пугачева (Изд-во физ-мат. литературы, Москва, 1963)
Г.Хакен, Синергетика (Мир, Москва, 1985)
V.T.MasIyuk, J. Non-Cryst. Solids 161,43 (1990).
R.Kemer, M. Micoulaut, J. Non- Cryst. Solids 210, 298 (1997)
М.Д.Бальмаков, Стеклообразное состояние вещества (Изд-во Санкт-Петербургского университета, Санкт-Петербург, 1996)
М.Д.Бальмаков, ФХС, 25,233 (1999)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).