Розрахунок сателітної структури ліній в спектрах Hе- і Nе-подібних іонів на основі релятивістської теорії збурень
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2001.10.56-60Анотація
Робота присвячена теоретичному вивченню сателітної структури Hе подібних і Ne-подібних ліній. На основі нового методу релятивістської теорії збурень з модельним нульовим наближенням для триквазічастичних систем виконано теоретичний розрахунок спектроскопічних характеристик Li-подібних сателітів ліній в спектрах Нe-подібних іонів і Ne-подібних сателітних ліній в спектрах Ne-подібних іонів.
Посилання
У.И.Сафронова, Е.В.Аглицкий. Спектроскопия автоионизационных состояний (Атомиздат, Москва. 1992.)
Е.Р.Ivanova, A.V.Guiov, At Data Nucl Data Tables. 45, 3 (1991).
Е.П.Иванова, А.Л.Гогава, в кн: Спектроскопия автоионизационных состоянии атомов и ионов. Под ред. У.И.Сафроновой (Наука, Москва, 1988), с.71-88.
E.V.Aglitskii, A.S.Panin, U.I.Safronova et al, Journ.de Phys. 49, 267 (1988).
A.V.Glushkov, L.N.Ivanov, Phys.Lett.A 170, 33 (1992).
S.V.Malinovskaya, Наук, вісник Ужг. унів. Сер. Фіз. 8, 387 (2000).
L.N.Ivanov, E.P.Ivanova, E.V.Aglitsky, Phys. Rep. 164,317 (1988).
E.P.Ivanova, L.N.Ivanov, A.V.Glushkov, A.E.Kramida, Phys.Scr. 32, 512 (1985).
S.V.Malinovskaya, Yu.G.Chernyakova, in Proc. VII Intern. Conf. on Atomic Physics (EPS, Firenze, 2000), p.357.
S.V.Malinovskaya, Yu.G.Chernyakova, in Proc. 5th Int. Workshop “Quantum Systems in Chemistry and Physics" (Univ,Uppsala,Uppsala, 2000), p. 125.
Yu.G.Chernyakova, I.I.Shumlyansky, Наук. eictaiK Ужг. yнів. Сер. Фіз. 8, 251 (2000).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2001 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).