Використання сцинтиляторів на основі селеніду цинку в комбінованих детекторах для реєстрації змішаних потоків випромінювань
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2005.17.43-47Анотація
Досліджено можливість використання сцинтиляторів на основі кристалів селеніду цинку з ізовалентними домішками (Те, О, Cd) у поєднанні з СsІ(Тl) та Sі-фотодіодом, у комбінованих детекторах (КД) для роздільної реєстрації заряджених часток ( -,ß-випромінювання) і ɣ-квантів. Показано, що виділення сигналів сцинтиляторів можна здійснювати як вибором амплітудно-часових параметрів спектрометричного тракту, так і селективним оптичним ослабленням. Розглянуто перспективу використання типів КД, що досліджувались, як елементів координатно-чутливих детекторів.
Посилання
В.Д.Рыжиков, Н.Г.Старжинский, Л.П.Гальчинецкий и др, Кристаллы сцинтилляторов и детекторы ионизирующих излучений на их основе (Наукова думка, Киев, 1998).
V.Ryzhikov, N.Starzhinskiy, L.Galchinetskyi, K.Katrunov, Functional Materials 9, 135 (2002).
V.Ryzhikov, L.Galchinetskyi, N.Starzhinskiy, E.Danshin, K. Katrunov V.Chernikov, Вопросы атомной науки и техники 81, 138 (2001).
В.Д.Рыжиков, Н.Г.Старжинский, К.А.Кагрунов, В.В. Черников, В.А.Тарасов, О.В.Зеленская, О.Г.Вягин, И.М.Зеня, Новые технологии №1-2, 64 (2004).
Принципы и методы регистрации элементарных частиц. Под редакцией By Цзяньсюн и Люк К.Юан, (Издательство иностранной литературы, Москва, 1963).
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2005 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).