Збудження спектрального переходу 5р<sup>2</sup> <sup>3</sup>Р<sup>2</sup>—>5s5p <sup>3</sup>Р<sup>°</sup> <sub>1</sub>, іона Іn<sup>+</sup> при електрон-іонних зіткненнях
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2005.17.72-75Анотація
Спектроскопічним методом в умовах електронного і іонного пучків, що перетинаються під прямим кутом, досліджено функцію збудження спектральної лінії =160.6нм (5р2 3Р2—»5s5p 3Р°1) іона In+ в енергетичному інтервалі 10+30 еВ. На функції збудження виявлено чітко виражені структурні особливості, які обумовлені процесом захоплення налітаючого електрона іоном, утворення короткоживучих авто іонізаційних станів з наступним їх розпадом в електронному і радіаційному каналах. Встановлено, що допороговий максимум пов’язаний з радіаційними переходами між 5р2 (3Р2)nl та 5s5p (3Р°1)nl автоіонізаційними станами атома індію в процесі діелектронної рекомбінації. Структурні особливості за порогом збудження обумовлені сумарним внеском резонансних процесів, які домінують над прямим процесом.
Посилання
G.B. Овчаренко, А.Й. Iмре, Г.М. Гомонай, ЮЛ. Гутич, УФЖ (у друці).
A. Gomonai, Е. Ovcharenko, A. Imre, Yu. Hutych, Nucl. Instr. and Meth. in Phys. Res. В (in press).
G. Duffy, P. Dunne, J. Phys. B.: At. Mol. Opt. Phys. 34, LI73 (2001).
М.Г. Козлов, Спектры поглощения паров металлов в вакуумном ультрафиолете (Наука, Москва, 1981).
М. Aslam Baig, I. Ahmed, J.P. Connerade, J. Phys. B.: At. Mol. Opt. Phys. 21, 35 (1988).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2005 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).