Зміна фізико-хімічного стану поверхні стоматологічних сплавів після лазерної обробки
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2005.17.87-90Анотація
З огляду на клінічну актуальність нових підходів до різкого зменшення ефектів несприйняття металевих зубних протезів, виконано роботу з дослідження впливу імпульсного лазера на склад і поверхневі потенціали стоматологічного сплаву на основі Со-Сr-Мо. У роботі режими лазерної обробки зразків сплаву підбиралися емпірично на основі орієнтовних розрахунків температурних величин і результатів фізико-хімічного контролю стану поверхні методом рентгенівської фотоелектронної спектроскопії, а також виміру поверхневих потенціалів у розчині штучної слини. Встановлено істотне зниження поверхневих потенціалів при випробуванні у штучній слині після лазерної обробки, що обумовлено формуванням однорідного моноксидного шару складу Сr203.
Посилання
F.Gaggl, G.Schultes, W.D.Muller et al, Biomaterials 21, 1067 (2000).
A.Joob-Fancsaly, T.Divinyi, A.Fazekas et al, Fogorv. Sz. 93, 169 (2000).
G.Peto, A.Karacs, Z.Paszti et al, Appi. Surface Science 186, 7 (2002).
N.C. Man, Z.D.Cui, T.M.Yue, Scripta Materialia 45, 1447 (2001).
B.S.Yilbas, M.Khaled, M.A.Gondal, Opt. Laser Engin. 36, 268 (2001).
А. М. Бонч-Бруевич, М. Н. Либенсон, Изв. АН СССР. Сер. Физ. 46, 1104 (1982).
В.Т.Черепин, М.А.Васильев, Методы и приборы для анализа поверхности материалов. Справочник (Наукова думка, Киев, 1982).
Я.М.Колотыркин, Металл и коррозия (Металлургия, Москва, 1985).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2005 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).