Рентгено- та катодолюмінесценція монокристалів Li<sub>2</sub>B<sub>4</sub>0<sub>7</sub>:Cu
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2005.17.111-114Анотація
Проведено дослідження спектрів рентгенолюмінеценції (РЛ) монокристалів Li2B407:Cu з різною концентрацією міді. Встановлено, що у спектрі РЛ легованих міддю монокристалів виділяється інтенсивний максимум при 370 нм. Виявлено зміну спектрів РЛ і утворення забарвлення кристалів у результаті багатократних циклів “опромінення - вимірювання термостимульованої люмінесценції - зберігання”. Проведено дослідження спектрів катодолюмінесценції (КЛ) монокристалів Li2B4О7:Cu . Виявлено, що в спектрах КЛ спостерігаються два максимуми при 350 та 415 нм. Встановлено, що зі збільшенням прискорюючої напруга на електронній гарматі спостерігається зменшення інтенсивності КЛ, яке зумовлено утворенням у кристалах центрів забарвлення в процесі їх опромінення.
Посилання
S.W.S.McKeever, M.Moscovitch, P.D.Townsend. Thermo luminescence dosimetry materials: Properties and uses (Nuclear Technology Publishing, Ashford, 1995).
C. Furetta, P.S. Weng, Operational thermoluminescence dosimetry (World Scientific, London, 1998).
Б.М. Гунда, Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика 5, 198(1999).
В.М.Красилинець, Б.М.Гунда, М.М.Ердевді, А.М.Соломон, І.І.Чичура, Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика. 14, 138 (2003).
M.Martini, F.Meinardi, L.Kovacs, K.Polgar, Radiation Protection Dosimetry 65, 343 (1996).
S.Lorain, J.P.David, R.Visocekas, G.Marinello, Rad. Prot. Dos. 17, 385 (1986).
Б.М. Гунда. Люмінесцентні властивості моно- та полікристалів нелегованого і легованого міддю тетраборату літію. Автореф. канд. фіз.-мат. наук: (Ужгород, 2000).
l.Turok, V.Holovej, M.Holovej, B.Hunda, L.Trachuk, P.Puga, V.Maslyuk, In: Proc. International conference on Glasses and Solid Electrolytes (Saint-Peteriburg, 1999)p. 26.
Я.В. Бурак, Б.Н. Коико, И.Т. Лысейко, A.O.Марковский, Р.Р.Слипецкий, У.А.Улманис, Известия АН СССР, Неорганические материалы 25, 1226 (1987).
Г.И. Маловичко, В.Г. Грачев, А.О.Марковский, ФТТ 33, 1966 (1991).
Г.И.Маловичко, Л.Е.Витрук, Н.Ю.Юрченко, Я.В.Бурак, В.Г.Грачев, А.О.Марковский, Д.Ю. Сугак, ФТТ 34, 509 (1992).
A.O.Matkovskii, D.Yu.Sugak, Ya.V.Burak, G.l. Malovichko, Radiation Effects and Defects in Solids 132, 371 (1994).
К. Вайнштейн, Современная кристаллография (Наука, Москва, 1979).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2005 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).